OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Novinky

Novinky ze světa zdravotních pojišťoven a zdraví.

 • VZP - očkování proti pneumokoku

  Všeobecná zdravotní pojišťovna přispěje všem svým klientům na očkování proti pneumokokovým infekcím. Ty patří k nejnebezpečnějším komplikacím chřipky a ohrožují hlavně děti a seniory.  Očkování proti chřipce hradí VZP svým klientům už od začátku října. Příspěvek na vakcinaci proti pneumokoku je tak dalším krokem, jehož cílem je omezit počty obětí a náklady, které si v Česku ročně vyžádá epidemie chřipky.

 • ČPZP: Prevence je zdarma a může včas odhalit vážnou nemoc

  Nedílnou součástí péče o zdraví by se měly stát preventivní prohlídky. Jejich smysl spočívá v tom, že mohou včas odhalit příznaky vážného onemocnění a tím zvýšit šanci na uzdravení. Stále mnoho lidí si však význam prevence neuvědomuje. Loni si na preventivní prohlídku u svého praktického lékaře našlo čas necelých 330 tisíc pojištěnců České průmyslové zdravotní pojišťovny, tedy zhruba každý čtvrtý pojištěnec ČPZP.

 • ZPMV: 300 000 klientů ZP 211 má Kartu života

  Kartu života vlastní už na 300 000 klientů ZP 211. Za tři roky své existence Karta života prokázala, že je dobrým pomocníkem pro klienty ZP 211, kteří chtějí mít informace o svém zdraví.

 • VZP - Více diabetiků dostane lepší lék

  S mimořádně dobrou zprávou pro své klienty, kteří trpí cukrovkou, přichází před čtvrtečním Světovým dnem diabetu Všeobecná zdravotní pojišťovna. O více než 15 % zvýší počet pacientů, kteří budou moci být léčeni moderními léky – tzv. gliptiny. To bude možné díky úsporám, kterých VZP dosáhla využitím svých pozitivních lékových listů. Gliptiny přitom významně oddalují nutnost užívání inzulinu a zásadně snižují rizika hypoglykemie a vzniku kardiovaskulárních chorob.

 • VZP - velký zájem o očkování proti chřipce

  Více než 1 100 lidí denně naočkovali lékaři minulý měsíc v rámci mimořádné akce VZP, která od začátku října nabízí svým klientům očkování proti chřipce zdarma. Za dvaadvacet říjnových pracovních dní využilo tuto nabídku už 24 582 klientů největší zdravotní pojišťovny. Ta jim na příspěvcích vyplatila přes 6,7 milionu korun. Největší zájem byl v Praze (3 434 klientů), na jižní Moravě (3 095) a v Ústeckém kraji (2 555).

 • VZP - očkování proti rakovině děložního hrdla

  Bylo už vaší dceři 14 let ve chvíli, kdy se loni začalo dívkám mezi 13 a 14 lety platit z veřejného zdravotního pojištění očkování proti rakovině děložního hrdla? V tom případě měla smůlu a bezplatné očkování se na ni až doposud nevztahovalo.  Teď má ale šanci. Pokud se narodila v období od 1. 1. 1997 do 31. 3. 1998, může od zítřka využít mimořádné akce VZP a získat očkování proti HPV infekci skoro zadarmo. Právě infekce HPV přitom bývá původcem tohoto druhu rakoviny.

 • RBP a očkování proti chřipce

  Nacházíme se v období, ve kterém je jedním z nejčetnějších onemocnění chřipka. Jde o vysoce nakažlivé horečnaté onemocnění dýchacích cest, přenášené kapénkovou infekcí, způsobené nejčastěji chřipkovými viry A a B. Vyskytuje se každoročně v zimních měsících a nepříznivě postihne 10 % světové populace a v době pandemie dokonce 40 - 50 %. Komu pojišťovna proplatí očkování?

 • VZP - příspěvky na bezlepkovou dietu

  O tři miliony korun navýšila VZP celkový letošní limit na příspěvky pro klienty trpící celiakií. Vzhledem k zájmu, který tito pacienti od začátku roku projevili, se totiž ukázalo, že původně schválených deset milion korun by nestačilo. Vyplácení příspěvků na bezlepkovou dietu by se tak muselo již brzy zastavit. Nakonec tedy pojišťovna uvolní pro celiaky 13 milionů korun, což vystačí až do konce roku. Oproti předchozím letům jde o skokový nárůst. Od začátku roku již VZP vyplatila celiakům na příspěvcích bezmála 9 milionů korun. Z regionů byl největší zájem na jižní Moravě, v Praze a v Ústeckém kraji.

 • ČPZP - očkování proti rakovině děložního čípku

  Nabídka státem hrazeného očkování proti rakovině děložního čípku, která je určena třináctiletým dívkám, nezůstává bez odezvy. Jen u České průmyslové zdravotní pojišťovny se již nechalo naočkovat více než 7500 dívek. Předejít zhoubnému karcinomu děložního hrdla se snaží i další stovky žen a dětí, pojištěných u ČPZP, které mohou na proplacení očkování využít příspěvku z preventivních programů své zdravotní pojišťovny.

 • Kapesní lékař ONLINE od OZP

  Naši rodiče a prarodiče měli na dosah v knihovně Domácího lékaře. Chytrou příručku, která poradila, jak řešit běžné zdravotní obtíže. Vy můžete mít tuto příručku ve svém chytrém mobilu.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.