OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Novinky

Novinky ze světa zdravotních pojišťoven a zdraví.

 • VZP - očkování proti chřipce zdarma

  Vůbec poprvé v historii nabízí od zítřka Všeobecná zdravotní pojišťovna bezplatné očkování proti chřipce všem šesti milionům svých klientů. Cílem je zvýšit proočkovanost populace, která se v České republice pohybuje jen kolem 5 %, zatímco ve vyspělých zemích je několikanásobně vyšší. Na chřipku a komplikace, které způsobí chronicky nemocným pacientům, zemřou v České republice každý rok zhruba dva tisíce lidí.

 • VZP: K zubaři dvakrát v jednom pololetí?

  Chodívám na preventivní prohlídku k zubaři vždycky po cca půl roce, ale letos jsem to v prvním pololetí nestihla a byla jsem na prohlídce až v červenci. Znamená to, že na druhou preventivní prohlídku už v tomto roce jít nemůžu?

 • VZP vyslala 3.139 dětí k moři

  Letadlo s posledním turnusem dětí, které se vrátily z ozdravného pobytu s VZP u moře, přistálo v pondělí v Praze. Od konce května až do poloviny září se na chorvatském Hvaru a řeckém Chalkidiki vystřídalo 3 139 chronicky nemocných dětských klientů největší zdravotní pojišťovny.

 • ZPMV: Robert Změlík: Cvičte 10 minut denně

  Cvičte deset minut denně a zapomenete, co je chřipka nebo vysoký tlak. Rozhovor o zdraví s olympijským vítězem Robertem Změlíkem.

 • ČPZP: Vyhlášení výherců soutěže Získej pojištěnce, získáš bonus

  V období od 3. do 30. června 2013 byli všichni pojištěnci, kteří k České průmyslové zdravotní pojišťovně přivedli nové pojištěnce, zapojeni do soutěže0 „Získej pojištěnce, získáš bonus“. Soutěž je u konce a počítač vybral 3 náhodné výherce, kteří od nás získali zajímavé ceny.

 • VZP: 4.000 klientů využilo příspěvek na očkování proti žloutence

  Více než 4 000 klientů VZP za poslední čtyři měsíce projevily zájem nechat sebe nebo své děti očkovat proti žloutence a vyzvedly si na své pobočce VZP poukaz, který jim umožnil ušetřit na očkování proti hepatitidě typu A nebo hepatitidě typu A+B 750, respektive 1 300 korun. K dnešnímu dni bylo vyplaceno více než 1,5 milionu korun.