OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Novinky

Novinky ze světa zdravotních pojišťoven a zdraví.

 • ČPZP - očkování proti rakovině děložního čípku

  Nabídka státem hrazeného očkování proti rakovině děložního čípku, která je určena třináctiletým dívkám, nezůstává bez odezvy. Jen u České průmyslové zdravotní pojišťovny se již nechalo naočkovat více než 7500 dívek. Předejít zhoubnému karcinomu děložního hrdla se snaží i další stovky žen a dětí, pojištěných u ČPZP, které mohou na proplacení očkování využít příspěvku z preventivních programů své zdravotní pojišťovny.

 • Kapesní lékař ONLINE od OZP

  Naši rodiče a prarodiče měli na dosah v knihovně Domácího lékaře. Chytrou příručku, která poradila, jak řešit běžné zdravotní obtíže. Vy můžete mít tuto příručku ve svém chytrém mobilu.

 • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda a očkování proti chřipce

  Chřipka se nejčastěji vyskytuje v zimních a časných jarních měsících jako virové infekční onemocnění a je vysoce nakažlivá pro všechny věkové skupiny. Nejohroženější skupinou jsou malé děti a senioři a to z důvodů komplikací plynoucích z onemocnění chřipkou, pro které často bývají hospitalizováni. A právě očkování zůstává stále jediným účinným prostředkem, jak zabránit těmto komplikacím a rozsáhlým epidemiím.

 • Mamografie po sedmdesátce u VZP

  Je mi 71 let a chtěla bych jít po dvou letech znovu na preventivní mamografické vyšetření. Slyšela jsem ale, že ženám nad 70 ho pojišťovny nehradí. Stihnu tedy na něj ještě letos aspoň získat příspěvek od VZP?

 • VOZP podepsala smlouvu s Protonovým centrem v Praze

  Vojenská zdravotní pojišťovna ČR (VoZP ČR) podepsala s pražským protonovým centrem jako první česká zdravotní pojišťovna dlouhodobou smlouvu zaručující jejím pojištěncům, že se k nejmodernější, šetrné a účinné metodě léčby rakoviny dostanou všichni její klienti. A to ve všech diagnózách, v nichž je protonová terapie jasně lepší než fotonová včetně karcinomu prostaty, který v České republice ročně postihne na 7 000 mužů.

 • ZP MV ČR přispěje svým klientům na očkování proti chřipce

  Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZP 211) hradí každoročně z veřejného zdravotního pojištění očkování proti chřipce všem svým klientům, kteří toto očkování nezbytně potřebují, protože chřipka jim může způsobit vážné zdravotní komplikace.

 • Jak je to s očkováním proti chřipce od VZP?

  V letošním roce mohou mít očkování zdarma zcela všichni pojištěnci VZP. Ti, kdo jsou v rizikových skupinách, se mohou nechat očkovat bezplatně, protože jejich očkování hradí pojišťovna lékařům z veřejného zdravotního pojištění. Všichni ostatní mohou získat od VZP příspěvek, který pokryje jak cenu vakcíny, tak částku za její aplikaci. Tento příspěvek si po provedeném očkování vyzvednou na kterékoli pobočce VZP.

 • Jak je to s vašimi nároky ve zdravotnictví?

  Chcete se dozvědět, zda vás může zdravotní pojišťovna odmítnout pojistit či nikoliv, jak je to s prohlášeními některých lékařů, že vás nemohou léčit drahými léky či přístroji, protože jim to prý pojišťovna zakázala, a zda je ve zdravotnictví málo nebo dost peněz?

 • VZP - očkování proti chřipce zdarma

  Vůbec poprvé v historii nabízí od zítřka Všeobecná zdravotní pojišťovna bezplatné očkování proti chřipce všem šesti milionům svých klientů. Cílem je zvýšit proočkovanost populace, která se v České republice pohybuje jen kolem 5 %, zatímco ve vyspělých zemích je několikanásobně vyšší. Na chřipku a komplikace, které způsobí chronicky nemocným pacientům, zemřou v České republice každý rok zhruba dva tisíce lidí.

 • VZP: K zubaři dvakrát v jednom pololetí?

  Chodívám na preventivní prohlídku k zubaři vždycky po cca půl roce, ale letos jsem to v prvním pololetí nestihla a byla jsem na prohlídce až v červenci. Znamená to, že na druhou preventivní prohlídku už v tomto roce jít nemůžu?


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.