OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Novinky

Novinky ze světa zdravotních pojišťoven a zdraví.

 • RBP a očkování proti chřipce

  Nacházíme se v období, ve kterém je jedním z nejčetnějších onemocnění chřipka. Jde o vysoce nakažlivé horečnaté onemocnění dýchacích cest, přenášené kapénkovou infekcí, způsobené nejčastěji chřipkovými viry A a B. Vyskytuje se každoročně v zimních měsících a nepříznivě postihne 10 % světové populace a v době pandemie dokonce 40 - 50 %. Komu pojišťovna proplatí očkování?

 • VZP - příspěvky na bezlepkovou dietu

  O tři miliony korun navýšila VZP celkový letošní limit na příspěvky pro klienty trpící celiakií. Vzhledem k zájmu, který tito pacienti od začátku roku projevili, se totiž ukázalo, že původně schválených deset milion korun by nestačilo. Vyplácení příspěvků na bezlepkovou dietu by se tak muselo již brzy zastavit. Nakonec tedy pojišťovna uvolní pro celiaky 13 milionů korun, což vystačí až do konce roku. Oproti předchozím letům jde o skokový nárůst. Od začátku roku již VZP vyplatila celiakům na příspěvcích bezmála 9 milionů korun. Z regionů byl největší zájem na jižní Moravě, v Praze a v Ústeckém kraji.

 • ČPZP - očkování proti rakovině děložního čípku

  Nabídka státem hrazeného očkování proti rakovině děložního čípku, která je určena třináctiletým dívkám, nezůstává bez odezvy. Jen u České průmyslové zdravotní pojišťovny se již nechalo naočkovat více než 7500 dívek. Předejít zhoubnému karcinomu děložního hrdla se snaží i další stovky žen a dětí, pojištěných u ČPZP, které mohou na proplacení očkování využít příspěvku z preventivních programů své zdravotní pojišťovny.

 • Kapesní lékař ONLINE od OZP

  Naši rodiče a prarodiče měli na dosah v knihovně Domácího lékaře. Chytrou příručku, která poradila, jak řešit běžné zdravotní obtíže. Vy můžete mít tuto příručku ve svém chytrém mobilu.

 • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda a očkování proti chřipce

  Chřipka se nejčastěji vyskytuje v zimních a časných jarních měsících jako virové infekční onemocnění a je vysoce nakažlivá pro všechny věkové skupiny. Nejohroženější skupinou jsou malé děti a senioři a to z důvodů komplikací plynoucích z onemocnění chřipkou, pro které často bývají hospitalizováni. A právě očkování zůstává stále jediným účinným prostředkem, jak zabránit těmto komplikacím a rozsáhlým epidemiím.

 • Mamografie po sedmdesátce u VZP

  Je mi 71 let a chtěla bych jít po dvou letech znovu na preventivní mamografické vyšetření. Slyšela jsem ale, že ženám nad 70 ho pojišťovny nehradí. Stihnu tedy na něj ještě letos aspoň získat příspěvek od VZP?

 • VOZP podepsala smlouvu s Protonovým centrem v Praze

  Vojenská zdravotní pojišťovna ČR (VoZP ČR) podepsala s pražským protonovým centrem jako první česká zdravotní pojišťovna dlouhodobou smlouvu zaručující jejím pojištěncům, že se k nejmodernější, šetrné a účinné metodě léčby rakoviny dostanou všichni její klienti. A to ve všech diagnózách, v nichž je protonová terapie jasně lepší než fotonová včetně karcinomu prostaty, který v České republice ročně postihne na 7 000 mužů.

 • ZP MV ČR přispěje svým klientům na očkování proti chřipce

  Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZP 211) hradí každoročně z veřejného zdravotního pojištění očkování proti chřipce všem svým klientům, kteří toto očkování nezbytně potřebují, protože chřipka jim může způsobit vážné zdravotní komplikace.

 • Jak je to s očkováním proti chřipce od VZP?

  V letošním roce mohou mít očkování zdarma zcela všichni pojištěnci VZP. Ti, kdo jsou v rizikových skupinách, se mohou nechat očkovat bezplatně, protože jejich očkování hradí pojišťovna lékařům z veřejného zdravotního pojištění. Všichni ostatní mohou získat od VZP příspěvek, který pokryje jak cenu vakcíny, tak částku za její aplikaci. Tento příspěvek si po provedeném očkování vyzvednou na kterékoli pobočce VZP.

 • Jak je to s vašimi nároky ve zdravotnictví?

  Chcete se dozvědět, zda vás může zdravotní pojišťovna odmítnout pojistit či nikoliv, jak je to s prohlášeními některých lékařů, že vás nemohou léčit drahými léky či přístroji, protože jim to prý pojišťovna zakázala, a zda je ve zdravotnictví málo nebo dost peněz?


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.