OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Novinky

Novinky ze světa zdravotních pojišťoven a zdraví.

 • ZPMV - Nedejte na sliby náborářů. Často vám vědomně lžou.

  Pouliční náboráři některých zdravotních pojišťoven už zase loví nové „duše“. Nenechte se polapit. Často vám vědomě a cíleně lžou, slibují nesplnitelné, vymýšlejí báchorky. Nejde jim o vás, ale jen o honorář za váš podpis.

 • VZP - Finanční příspěvky pojištěncům v roce 2014

  Příspěvky z fondu prevence VZP jsou rozděleny do čtyř skupin (Děti, Dospělí, Maminka a Dárce krve), takže každý klient získá nejen až 500 Kč ročně ve své základní skupině podle věku, ale v souběhu více skupin až 1 500 Kč ročně. Podmínkou pro čerpání finančních příspěvků je členství v Klubu pevného zdraví.

 • VZP - Dlužíte na pojistném? Přijde vám SMS.

  Nová služba VZP má zabránit tomu, aby klientům zbytečně naskakovalo penále za neprovedenou platbu. Toto rozesílání upozornění formou mailu nebo SMS se bude týkat aktuálně vzniklých dluhů, kdy plátce nějakým nedopatřením platbu neodvedl. Nadále platí, že VZP obesílá všechny dlužníky v průměru jedenkrát ročně dopisem. Prakticky se tedy nemůže stát, že by o svých dluzích nevěděli. Někdy je však neřeší a pak může penále spolu s pokutami původní dlužné částky výrazně navýšit.

 • VZP - Jak je to se sponzorskými dary u gynekologů?

  Je třeba zdůraznit, že poskytnutím sponzorského daru nelze podmiňovat ani registraci u gynekologa nebo jiného poskytovatele zdravotních služeb, ani samotné ošetření. Takové jednání by mělo charakter hrubého porušení smluvního vztahu. Jen sponzorské dary, které žena poskytne skutečně na bázi dobrovolnosti, jsou v pořádku.

 • ČPZP - Jak vznikají vrozené vady?

  Vrozené vady jsou defekty, které vznikly v období od početí do porodu dítěte. Některé z nich umí již současná medicína léčit, ale s některými se musí naučit rodina i  dítě žít. Vrozené vady mohou být způsobeny asi z 20% genetickými faktory, z 20% výlučně tzv. vnějšími rizikovými faktory zvanými teratogeny (alkohol, kouření,drogy atd.) a asi z 60% kombinací dědičnosti a teratogenů.

 • VZP - Online objednání na pobočku

  Obtěžuje vás čekání na úřadech? Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí stále většímu počtu svých klientů možnost, jak se zbytečnému zdržení vyhnout. Od poloviny loňského roku začala zavádět na své pobočky systém, který pojištěncům umožní objednat se přes internet na přesný čas. V provozu je již 19 takových poboček, na dalších třiadvaceti bude internetové objednávání zprovozněno v příštích šesti měsících. Žádná jiná zdravotní pojišťovna nenabízí stejnou službu ve srovnatelném rozsahu.

 • VZP - kompletní prohlídka pro pojištěnce 50+

  Jednorázové komplexní vyšetření zdravotního stavu není předmětem úhrad z veřejného zdravotního pojištění. Některá zdravotnická zařízení taková vyšetření nabízejí jako nadstandard v rámci různých svých programů individuální péče, ovšem klient si je platí sám. Komplexní vyšetření na jednom místě ve vybraný čas může být jistě výhodné pro velmi vytížené lidi, jinak ale stačí nezanedbávat pravidelné preventivní prohlídky a screeningová vyšetření zaměřená na odhalení nejčastějších onkologických onemocnění – a máte přehled o svém zdravotním stavu zcela bezplatně.

 • Naše tělo potřebuje cholesterol. Jen ho nesmí být málo nebo moc.

  Cholesterol je jedním ze strašáků současné civilizace. Jeho nesprávná hladina ovlivňuje naše zdraví. Nesprávnou hladinu cholesterolu má přitom až 70% populace. Vysoká hladina vede ke zvýšenému riziku cukrovky, poruchy šťítné žlázy nebo k nemocem ledvin a jater. Naopak příliš malá hladina znamená potíže při obnově buněk a vede až k možným poruchám imunity.

 • ČPZP - léčba lupénky

  Lupénka (psoriáza) vyžaduje kombinaci více způsobů léčení. Zároveň musí být individuální pro každého pacienta. Léčba se tak přizpůsobuje celkovému stavu a druhu lupénky.Nemoc postihuje obě pohlaví a vyskytuje se ve stejném procentu u žen i mužů. Celkově postihuje 2 % Čechů. V současné době lupénka není zcela vyléčitelná, avšak kombinací lokální a celkové léčby je možné nemocnému značně ulevit. Neléčená psoriáza ubere z života dva až tři roky. Charakter choroby  ale ve většině případů neovlivňuje délku života, mění však jeho kvalitu. Nesmíme podceňovat ani dopad tohoto onemocnění na psychiku postiženého. Důkazem je zvýšené riziko sebevražedného jednání u takto nemocných.

 • VZP: Nový lék pro HIV pozitivní

  Všeobecná zdravotní pojišťovna zajistí svým klientům infikovaným virem HIV moderní lék, který doposud není v České republice hrazen z veřejného zdravotního pojištění. VZP tak bude přípravek americké firmy spjaté se jménem světoznámého českého chemika Antonína Holého hradit jako první v ČR. Přípravek s obchodním názvem Stribild bude VZP hradit pacientům, u kterých nelze použít doposud dostupné léky.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.