OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Novinky

Novinky ze světa zdravotních pojišťoven a zdraví.

 • Poruchy spánku a nespavost

  Třetinu svého života prospíme - pokud máme to štěstí. S nespavostí se ve svém životě setká 40 % lidí a 10 % lidí trápí tato či jiná porucha spánku dlouhodobě.

 • ZPMV: Příspěvek na očkování proti chřipce

  ZP 211 svým klientům do 65 let, kteří se nechají od 1. října do 30. listopadu 2014, očkovat proti chřipce, přispěje částkou až do výše 300 Kč. Občané nad 65 let mají očkování hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

 • Odstranění a hojení jizev

  Kůže je komplexní orgán, který se skládá z povrchové části - pokožky (epidermis), hlubší části - škáry (dermis) a patří zde i podkožní tuková tkáň. V případě, že dojde k narušení kožního krytu, mohou mít vzniklé jizvy kosmetické i funkční následky. Mechanismus vzniku poškození kůže je celá řada a jsou velmi rozmanité. Může se jednat o operační zákrok, důsledek  úrazu, poleptání, opaření nebo v důsledku dermatologických a infekčních chorob. Podle vzhledu a mechanismu vzniku jizev vznikají různé typy jizev.

 • Obezita dítěte

  Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra připravila pro své klienty, jejichž děti trpí nadváhou ozdravný pobyt v Beskydech. Přečtěte si podmínky.

 • Otec u porodu? Příspěvek od VZP.

  Je někde stanovena cena za přítomnost otce u porodu? Částky se hodně liší, někde se ale neplatí nic. Mají porodnice vůbec právo tyto poplatky požadovat? Pokud jste pojištěni u VZP, můžete získat na otce u porodu příspěvek.

 • Cestovní pojištění

  Domněnka, že pojišťovna zpětně proplatí veškerou zdravotní péči poskytnutou v Evropě, vznikla zřejmě ze špatného pochopení informací o tzv. přeshraniční péči. Od 22. dubna 2014 pojišťovna refunduje svému pojištěnci péči, za kterou do jiné země EU cíleně vycestoval. Může si tedy nechat např. provést operaci v Rakousku, aniž by musel pojišťovnu žádat o souhlas, zaplatit si ji sám a po návratu dostane refundaci, ovšem v cenách, jaké by pojišťovna platila českému zdravotnickému zařízení. To může být mnohdy několikanásobně méně, než pojištěnec zaplatil ze svého.

 • OZP - příspěvek na odvykání kouření

  Své klienty, kteří se rozhodli skoncovat se závislostí na tabáku, finančně podporujeme. Při vyplnění Žádosti o čerpání kreditu STOP kouření doplněné potvrzením o léčbě či ukončení léčby závislosti na tabáku ve specializovaných Centrech léčby závislosti na tabáku proplatíme našim klientům náklady na Champixa prostředky určené k odvykání kouření, a to až do výše 4000 Kč.

 • Vyšetření Downův syndrom - příspěvek 500,- od VZP

  Všeobecná zdravotní pojišťovna se rozhodla nově přispívat svým těhotným klientkám na takzvaný prvotrimestrální screening. Tomu se někdy říká také screening Downova syndromu. Jde o kombinaci vyšetření krve matky a podrobného ultrazvukového vyšetření plodu, které umožňuje již ve 3. měsíci těhotenství ověřit, zda dítě nebude trpět vrozenou vadou. Prvotrimestrální screening je spolehlivější, než jiné doposud používané metody. Cena se pohybuje orientačně mezi 600 až 1500 korunami. Těhotné klientky VZP mohou nyní získat příspěvek až 500 korun.

 • Příspěvek na bezlepkovou dietu od VZP

  Bezmála 14 milionů korun vyplatila loni VZP svým klientům trpícím celiakií jako příspěvky na bezlepkovou dietu. Pojištěnci, kterým ještě nebylo 18 let nebo nedosáhli 26 let a mají statut studenta, mohou takto získat ročně až 6 tisíc korun. To je suverénně nejvíce ve srovnání s ostatními pojišťovnami. Žádný předpis přitom VZP neukládá příspěvky vyplácet. Pojišťovna to dělá proto, že se snaží nadstandardně pomáhat lidem, kteří se musí s touto diagnózou potýkat. Také proto v minulých dnech VZP rozhodla, že příspěvky budou vypláceny i letos.

 • Příspěvek dětem na tábory od VZP

  Příspěvek na letní prázdninové tábory, který byl v loňském roce mezi klienty VZP vůbec nejžádanějším benefitem, nabídne největší česká zdravotní pojišťovna svým pojištěncům i letos. VZP o tom rozhodla v minulých dnech poté, co její pracoviště byla doslova zavalena dotazy rodičů na toto téma. Právě teď je totiž doba, kdy lidé plánují dětem prázdniny. Loni tento příspěvek od pojišťovny využilo 58 333 klientů.