Novinky

Novinky ze světa zdravotních pojišťoven a zdraví.

 • ZP 211 vám nabízí bonus pro posílení imunity

  Trápí vás v podzimních měsících snížená imunita? Chřipka, zánět dýchacích cest, nachlazení nebo rýma? Obáváte se COVIDu? Máme pro vás a celou vaši rodinu nový  superbonus 250 Kč na nákup vitamínů, minerálů ale i probiotik.

 • Dočerpání příspěvku pro těhotné - VZP

  Maminky, které rodily v listopadu 2019 a později mohou čerpat navýšený příspěvek u VZP.

 • Předpis léku od specialisty praktickým lékařem - VZP

  VZP vydává a případně aktualizuje s ohledem na vývoj aktuálního stavu tzv. organizační opatření, která aktivně zasílá zástupcům poskytovatelů zdravotních služeb a dále je zveřejňuje na svých webových stránkách v části určené poskytovatelům. Jedno z těchto opatření umožňuje zajistit chod ordinací ambulantních lékařů (praktických lékařů i ambulantních specialistů) prostřednictvím vzdálené telefonické nebo elektronické konzultace lékaře s pacientem. Cílem je právě zajištění předpisu léků pro chronické pacienty a v případě nemožnosti fyzického ošetření pacienta v ordinaci lékařem poskytnutí základní konzultace. 

 • Krizový štáb VZP - Convid-19 (koronovir)

  Na základě vyhlášení nouzového stavu Vládou České republiky zřídil k dnešnímu dni ředitel VZP Zdeněk Kabátek krizový štáb. Jeho cílem je zajistit maximální součinnost VZP při naplňování přijatých opatření, aby byla schopna dostát veškerým povinnostem vůči svým klientům a poskytovatelům zdravotní péče.

 • Příspěvky pro klienty OZP - 2020

  V březnu mají klienti OZP znovu možnost využít příspěvky z kuponů na prevenci. Stejně jako v minulém roce nabídneme i v roce 2020 až 2 000 Kč na dentální hygienu, 1000 Kč na očkování a 500 Kč na preventivní aktivity a produkty. Další příspěvky mohou klienti OZP využít prostřednictvím kreditů ve VITAKARTĚ či preventivních programů proti civilizačním onemocněním, které jako jediná zdravotní pojišťovna hradíme přímo poskytovatelům zdravotních služeb.

 • Příspěvky VZP na pohybové aktivity 2020

  Počet lidí, kteří mají problémy s váhou, v České republice neustále roste. Alarmující je také rostoucí počet dětí s nadváhou. Je to bohužel dáno dobou, stylem života a minimem pohybu. S nadváhou je spojena řada civilizačních chorob či také například poškození kloubů. VZP proto nabízí svým klientům příspěvek na pohyb. Jen od ledna do poloviny února tohoto roku jim zaplatila o 10 milionů více než v loňském roce za stejnou dobu. 

 • Sleva na lyžování pro klienty ZMPV

  Zima je v plném proudu a jarní prázdniny našich ratolestí se blíží. Máte chuť si zalyžovat? Jedou vaše  děti na lyžařský výcvik do Krkonoš? V tom případě jste na správném místě. Máme pro vás exklusivní nabídku v podobě 10% slevy na celodenní jízdné ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a to od ledna do března 2020.

 • Odměny pro klienty VZP 2020

  V roce 2020 mají naši klienti možnost získat opět finanční příspěvky z fondu prevence na řadu aktivit, služeb a zboží, jaké mohli čerpat i v předchozích letech. Zacílené jsou například na prevenci kardiovaskulárních onemocnění (pohybové aktivity, odvykání kouření), prevenci u diabetu (zdravotní pomůcky pro diabetiky a odborné pedikérské ošetření), onkologická onemocnění (vyšetření dermatoskopem, včasný záchyt karcinomu prsu, celková preventivní onkologická prohlídka, příspěvek na paruky pro onkologicky nemocné), zdravé stárnutí (pomůcky pro trénink paměti a nově příspěvek na testování paměti) nebo očkování. 

 • Sleva pro klienty VZP v Lázních Poděbrady

  Jako partner Klubu pevného zdraví mají pojištěnci VZP možnost nárokovat slevu ve výši 10% v Lázních Poděbrady. 

 • Příspěvky VZP pro těhotné a podmínky čerpání

  Těhotné ženy a maminky po porodu mohou v rámci jednoho těhotenství dostat příspěvek z fondu prevence v souhrnné výši až 2 000 Kč. O příspěvek si můžete požádat od chvíle, kdy máte vystavený těhotenský průkaz, do max. 12 měsíců po porodu. Jako doklad je třeba předložit buď těhotenský průkaz, nebo pak rodný list dítěte.