OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Novinky

Novinky ze světa zdravotních pojišťoven a zdraví.

 • Kolik lékařů má smlouvu s pojišťovnou?

  Při výběru zdravotní pojišťovny nepodceňujte ověření, zda Váš lékař má se zdravotní pojišťovnou, ke které chcete přejít, uzavřenu smlouvu. Bez uzavřené smlouvy Vás v neakutních případech lékař ošetřit nemusí, případně je oprávněn po Vás požadovat proplacení zdravotního úkonu. 

 • Změna zdravotní pojišťovny 2016

  Od 1.1.2016 se mohou klienti jiných zdravotních pojišťoven registrovat na více než 180 pobočkách v zemi jako pojištěnci VZP. Pokud tak učiní do konce března, stanou se klienty nejsilnější tuzemské pojišťovny od 1. července letošního roku. VZP plánuje vydat letos na zdravotní péči více než 152 miliard korun a dalších více než 620 milionů vyčlenila na preventivní programy, kam patří i nejrůznější benefity pro klienty. Žádná jiná pojišťovna jí v tom nemůže konkurovat.

 • Jak poslat dítě na ozdravný pobyt

  Návrh na ozdravný pobyt vystaví registrující praktický lékař pro děti a dorost, a to na základě zdravotního stavu dítěte. Věkový limit váš syn splňuje – zdravotní péče v dětské ozdravovně se poskytuje od 3 do 15 let. Pobyt zde mohou absolvovat děti, které jsou zdravotně oslabeny vlivem nepříznivého životního prostředí, děti se zdravotními problémy spojenými s nesprávným životním stylem a také děti v rekonvalescenci, jejichž zdravotní stav nevyžaduje přímo léčbu v dětské lázeňské nebo v dětské odborné léčebně. Délka pobytu v ozdravovně zpravidla nepřesahuje 21 dnů; delší pobyt je možný pouze se souhlasem revizního lékaře.

 • Platba za očkování dětí

  Princip úhrady očkovacích látek vychází z ustanovení zákona o veřejném zdravotním pojištění. Zde se uvádí, že hrazeny jsou léčivé přípravky obsahující očkovací látky pro pravidelná očkování podle antigenního složení očkovacích látek stanoveného Ministerstvem zdravotnictví a také samotné toto očkování (tj. jejich aplikace). 

 • VZP zaplatí vakcínu proti chřipce

  Chřipková epidemie, která se postupně šíří Českem, znovu upozornila na nízký zájem, který u nás lidé projevují o očkování. Zatímco například v Německu se proti chřipce nechává očkovat přes 20 % lidí, v České republice je to dlouhodobě jen něco málo přes 5 %. VZP přitom svým klientům nabízí, že jim letos opět vakcínu proti chřipce uhradí.

 • Poplatky ve zdravotnictví v roce 2015

  Od 1. ledna 2015 existuje pouze jeden regulační poplatek, a to regulační poplatek 90 korun za využití lékařské pohotovostní služby nebo pohotovostní služby v oboru zubní lékařství. Tento regulační poplatek se neplatí, pokud v rámci pohotovostní služby ošetřující lékař shledal, že stav pacienta vyžaduje hospitalizaci. 

 • Poruchy spánku a nespavost

  Třetinu svého života prospíme - pokud máme to štěstí. S nespavostí se ve svém životě setká 40 % lidí a 10 % lidí trápí tato či jiná porucha spánku dlouhodobě.

 • ZPMV: Příspěvek na očkování proti chřipce

  ZP 211 svým klientům do 65 let, kteří se nechají od 1. října do 30. listopadu 2014, očkovat proti chřipce, přispěje částkou až do výše 300 Kč. Občané nad 65 let mají očkování hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

 • Odstranění a hojení jizev

  Kůže je komplexní orgán, který se skládá z povrchové části - pokožky (epidermis), hlubší části - škáry (dermis) a patří zde i podkožní tuková tkáň. V případě, že dojde k narušení kožního krytu, mohou mít vzniklé jizvy kosmetické i funkční následky. Mechanismus vzniku poškození kůže je celá řada a jsou velmi rozmanité. Může se jednat o operační zákrok, důsledek  úrazu, poleptání, opaření nebo v důsledku dermatologických a infekčních chorob. Podle vzhledu a mechanismu vzniku jizev vznikají různé typy jizev.

 • Obezita dítěte

  Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra připravila pro své klienty, jejichž děti trpí nadváhou ozdravný pobyt v Beskydech. Přečtěte si podmínky.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.