OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Novinky

Novinky ze světa zdravotních pojišťoven a zdraví.

 • Sleva na lyžování pro klienty ZMPV

  Zima je v plném proudu a jarní prázdniny našich ratolestí se blíží. Máte chuť si zalyžovat? Jedou vaše  děti na lyžařský výcvik do Krkonoš? V tom případě jste na správném místě. Máme pro vás exklusivní nabídku v podobě 10% slevy na celodenní jízdné ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a to od ledna do března 2020.

 • Odměny pro klienty VZP 2020

  V roce 2020 mají naši klienti možnost získat opět finanční příspěvky z fondu prevence na řadu aktivit, služeb a zboží, jaké mohli čerpat i v předchozích letech. Zacílené jsou například na prevenci kardiovaskulárních onemocnění (pohybové aktivity, odvykání kouření), prevenci u diabetu (zdravotní pomůcky pro diabetiky a odborné pedikérské ošetření), onkologická onemocnění (vyšetření dermatoskopem, včasný záchyt karcinomu prsu, celková preventivní onkologická prohlídka, příspěvek na paruky pro onkologicky nemocné), zdravé stárnutí (pomůcky pro trénink paměti a nově příspěvek na testování paměti) nebo očkování. 

 • Sleva pro klienty VZP v Lázních Poděbrady

  Jako partner Klubu pevného zdraví mají pojištěnci VZP možnost nárokovat slevu ve výši 10% v Lázních Poděbrady. 

 • Příspěvky VZP pro těhotné a podmínky čerpání

  Těhotné ženy a maminky po porodu mohou v rámci jednoho těhotenství dostat příspěvek z fondu prevence v souhrnné výši až 2 000 Kč. O příspěvek si můžete požádat od chvíle, kdy máte vystavený těhotenský průkaz, do max. 12 měsíců po porodu. Jako doklad je třeba předložit buď těhotenský průkaz, nebo pak rodný list dítěte.

 • OZP - příspěvek na dentální hygienu

  Všichni klienti Oborové zdravotní pojišťovny teď můžou využívat příspěvek až 2 000 Kč na dentální hygienu, až 1 000 Kč na očkování a až 500 Kč na zdravé aktivity jako je plavání a sportování, procedury v lázních, dětské sportovní školní a školkové akce ale také rovnátka, brýle a kontaktní čočky nebo vitamíny.

 • Příspěvek VZP na kroužky dětí

  S blížícím se koncem prázdnin začíná být aktuální téma nástupu dětí do školy. Kromě nákupu školních pomůcek začínají rodiče také řešit výběr sportovních kroužků a dalších zájmových aktivit. O letních prázdninách mívají děti obvykle dostatek pohybu, to se však rapidně změní s usednutím do školních lavic. VZP nabízí dětským klientům příspěvek až 1 000 korun na nejrůznější pohybové aktivity. V prvním pololetí letošního roku využilo tento benefit 77 tisíc dětí, které získaly dohromady 38 milionů.

 • Kdy (ne)platit u zubaře

  Zubní lékař, který provede akutní ošetření a vyšetření neregistrovaného pacienta v průběhu své pravidelné ordinační doby, od něj nemůže vybírat regulační poplatek za pohotovostní službu ve výši 90 Kč. 

 • ČPZP příspěvek na kroužky a prevenci rakoviny 2019

  Příspěvek na sportovní pohybové kroužky pro děti nebo program na komplexní onkologické vyšetření. To jsou dvě z novinek, které v rámci svých preventivních programů nabízí svým pojištěncům Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) v roce 2019.

 • Pojistné u studentů nad 26 let

  Student, který dosáhl věku 26 let, již skutečně nepatří mezi pojištěnce, za které by hradil zdravotní pojištění stát. Vaše dcera si bude muset hradit zdravotní pojištění sama, a to jako osoba bez zdanitelných příjmů (tzv. OBZP).

 • Jak požádat o prominutí penále u VZP?

  V jakých případech je možno požádat o prominutí penále, resp. jaké důvody pojišťovna uznává?