ZP MV ČR přispěje svým klientům na očkování proti chřipce

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZP 211) hradí každoročně z veřejného zdravotního pojištění očkování proti chřipce všem svým klientům, kteří toto očkování nezbytně potřebují, protože chřipka jim může způsobit vážné zdravotní komplikace.

Jsou to občané od 65 let, lidé pobývající v LDN či domovech pro seniory, pacienti se závažným chronickým onemocněním srdce, cév, dýchacích cest či ledvin a rovněž pacienti s farmakologicky léčeným diabetem. Navíc se ZP MV ČR rozhodla připojit k záměru ministerstva zdravotnictví zvýšit proočkovanost proti chřipce i u ostatních občanů.

Z fondu prevence proto přispěje částkou až do výše 300 Kč ostatním klientům, kteří projeví o očkování proti chřipce zájem a nechají se očkovat v období od 2. října do 30. listopadu 2013, tedy v období, které je podle ministerstva zdravotnictví k tomuto očkování nejvhodnější.

O očkování je možno požádat praktického lékaře. Po aplikaci vakcíny přijde klient s účtem na kteroukoliv pobočku ZP MV ČR, která mu pak zašle příspěvek.

ZP MV ČR je finančně stabilní pojišťovna, která je schopna svým více než 1,2 milionům klientů uhradit i tu nejnákladnější léčbu, kterou potřebují. Je známa i svými unikátními preventivními programy.

Zdroj: ZP MV